מכסיקו

לפני זמן מה, התנהל במונטריי שבמקסיקו הכנס הקבלי העולמי של תנועת ״בני ברוך״. הכנס התקיים במשך שלושה ימים, ולאחר מכן הוא עבר לניו-ג׳רזי שבארצות הברית. אני מאמין שמשתתפי הכנס התקרבו לגילוי העולם האמיתי, שבו אנחנו קיימים. האירוע היה פתוח לצפייה לכולם והספרים שנמכרו בו מצויים בכל חנות ספרים

החשיבות של ההשתתפות הפיזית בכנס ולא בהשתתפות מרחוק, וירטואלית, הינה מכריעה וחשובה מאין כמותה, בחכמה מוסבר על חיבור ואיחוד הנוצרים בסביבה פיזית והמכריעים לטובה. לדוגמא, מקובלים נוהגים לסעוד יחד, ללמוד יחד, לשיר יחד ועוד דוגמאות. אז אם יוצא לך ואתה במקרה במקסיקו או ארה"ב  בימים אלו, כדאי לך לבוא, ואל תישאר וירטואלי. ‏על פי הקבלה: ״ואהבת לרעך כמוך״ זהו הכלל המרכזי של הטבע. 

מהותו: אנחנו רוצים להתאחד כולנו ביחד בנשמה אחת, ביחס אחד זה כלפי זה, להרגיש שאנחנו גוף אחד. ובכך אנו הולכים להפוך לאנושות רוחנית, עולים לדרגה רוחנית. אז אם אתה מחפש אחר ערך שיניב לך תוצאות טובות בכלכלה, בריאות, יחסים בעבודה, זוגיות… למעשה כל דבר ודבר שתרצה ותחפוץ, דע, כי דרך יישום כלל זה, תשיגו בחיבור.

 דוד בן גוריון אמר: ״׳ואהבת לרעך כמוך׳ הוא הצו העליון של היהדות. מדינת ישראל תהיה ראויה לשמה, רק אם משטרה החברתי והמשקי, המדיני והמשפטי, יהיה מיוסד על שלוש מילים נצחיות אלה״ (מתוך: ׳חזון ודרך׳, א). למעשה, דוד בן גוריון היה מנהיג משכמו ומעלה, בעל חזון ומעוף ניהוגי. ידוע שהיה נפגש עם המקובל בעל הסולם ויחד איתו היו דנים בעניינים הקשורים לעם ולחכמת הקבלה.

בן גוריון בשלב מסויים הבחין כי לא יתנו לו החברים הפוליטיים דאז לפעול ולהשיג את חלון ההזדמנויות בפיתחה של הקמת מדינה צעירה וחדשה, ואז פנה לנגב, שם השתקע, ועזב מנהיגות העם. ‏ בישראל נערך לא מזמן  האירוויזיון. האם הדבר שינה את היחס כלפינו מצד העולם?

– לעולם לא.

– אם כך, מה עלינו לעשות כלפי יתר האומות?

– אנחנו חייבים לספק להן עתיד טוב יותר ולהראות להן שאנו קיימים לטובת האנושות.

למעשה, גם המצאת הוויז, המצאת המדפסת התלת מימדית המדפיסה לב אדם, המצאות בענייני תרופות, בריאות, ביטחון, כלכלה, חקלאות, טכנולוגיה, חלל, המצאות תקשורת וזכייה בפרסי נובל  ומה לא, לא יספקו אותם, לא יגרמו להעריך אותנו.

בני העולם כולו מציגים דרישה מישראל, אפילו אם לא אומרים אותה פיזית, הם רוצים מאתנו את האור, שנעביר להם אותו בצורה פנימית דרך החיבור בינינו. הם רוצים לקבל שיטה לחיבור, מאתנו, המוסברת בחכמת הקבלה. ועד שלא יקבלו, ישנאו והאנטישמיות תעלה יותר ויותר ותפרח!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *